MY MALTESE
POKRAČOVÁNÍ 1


Button
ÚVOD
Button
MY_MALTESE
Button
PŘÍSPÉVKY
Button
RODOKMEN
Button
JMÉNA
Button
INZERCE
Button
GALÉRIE
Button
ODKAZY
Button
KNIHA_NÁŠT
Button
MAPA_NÁŠT
Button
KONTAKT
Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

 
Naši maltézáčci jsou stoprocentně čistokrevní a pochází od slavných dam a pánů.  Stali se radostí našeho života.  Dokázali si omotat celou rodinu kolem svých malých tlapiček.

Maltézáčci potřebují zvláštní péči a pozornost, ať už jsou to výstavní jedinci nebo jenom roztomilí mazlíčci.  Existují stránky mnoha profesionálních chovatelů maltézáčků, které uvádějí veškerá stanoviska týkající se jejich rasy, včetně péče o srst pro výstavní jedince a také péče o srst mazlíčků které jsou velmi nápomocné.  Doporučuji, aby každý nový majitel štěňátka nasbíral co nejvíce informací, aby mohl o svého mazlíčka pečovat tak, jak si to maltézáčci zaslouží.

Spousta lidí nemá čas, trpělivost, ani finance potřebné k vlastnění výstavního pejska a proto si s radostí pořídí maltézáčky bez PP.  Se správnou péčí, mazlíček maltézáček může vypadat stejně krásně jako pejsek výstavní.

Vlastnit maltézáčka či jakéhokoliv pejska s průkazem původu bezpodmínečně neznamená, že je čistokrevní a neznamená, že ze štěňátka vyroste kvalitní výstavní jedinec.(dnes hodně záleží na tom koho znáte) a ani to neznamená, že ze štěňátka vyroste dobrý chovní pes

Každý registrovaný chovatel radí, pořídit si štěňátko s průkazem původu.  Co se týče zodpovědných chovatelů je to pravda, protože maltézáčci jsou často chováni s jinými plemeni, ne jenom pro podporu jejich inteligence a povahy, ale často také k zajištění početného vrhu a výsledek je posléze takzvaní ¨7 - 9 km čistokrevní maltézáček¨.  Někteří zase mají dědičné vady, které se projevují obvykle později.

Průkaz původu ještě neznamená, že štěňátko je čistokrevné.  Registrační papíry jsou většinou zasílané poštou a není nic co může zabránit chovateli zaregistrovat na příklad dvě štěňátka která jsou opravdu čistokrevná a další dvě štěňátka od jiné feny které nejsou čistokrevná stejným rodičům.  Pokud si chceme bít opravdu jistí, že naše nové papírové štěňátko je čistokrevné, vyžádání DNA testů od chovatele je na místě.

Osobně respektuji chovatelé psů a věřím, že odvádějí úžasnou práci.  Maltézáčci včetně jiných plemen by se dnes nedostali tak daleko kdyby nebyli lidé, kteří prakticky obětovali chovu vše.  Skrze mou malou maltézčí slečnu jsem měla tu příležitost, čest, a potěšení se seznámit s jednou z nejskvělejších chovatelů jejichž trpělivost a oddanost je doopravdy velmi obdivuhodné.

Maltézáčky lze chovat z lásky k tomuto plemeni, ale nelze je chovat za účelem zisku.  Právě zde nastává chyba a ne každý je připraven nést následky. V domnění velkého zisku si chovatel pořídil fenečku maltézáčka s průkazem původu.  Následkem děložní a vaječníkové infekci a nedostatečné péče nedošlo později k březosti a majitel se po té rozhodl, že mu je fenečka na obtíž a prodal jí.  Naštěstí,v dobrých rukou a se správnou péčí se uzdravila a narodila se jí zdravá krásná štěňátka.

Je mnoho teorií o tom, kde a v jakém století vlastně maltézáčci vznikli.  Faktem však zůstává, že maltézáček byl oblíben jak dámy tak i pány, příslušníky královských rodin, bohatými i slavnými od samého počátku.

Maltézáčci jsou láskyplní, přívětiví a oddané svým páníčkům, s milující povahou a jsou ideálními mazlíčky pro majitelé bytů a každodenní procházky si opravdu vychutnají. I přeš to, že maltézáčci děti milují, do rodin s malými dětmi je nevhodný.  Zde je vhodné uvažovat o pořízení jiného plemene, jelikož jeho kosti jsou velice křehké a malé dítě by mohlo snadno maltézáčka zranit.  Seriozní chovatel zpravidla rodinám s malými dětmi v žádném případě nezadá.

Maltézáčci se většinou velmi dobře snesou s druhými psi, ale vždy budou chtít být vůdcem smečky, a to zejména fenky. 

Existují reference o černých maltézáčcích, avšak černí maltézáčci neexistují.  Je to plemeno, kterému se říká Maltepoo a je to hybrid maltézáčka a černého pudla.

Chovatelé samozřejmě nebudou souhlasit, ale je to velmi neuspokojivé a smutné, že klasický rod maltézáčků je rapidně nahrazován módními trendy.  Každý maltézáček pocházející z klasického rodu je individuální, má jiní obličejíček, odlišnou strukturu srsti, osobnost,atd. Dnes jsou ovšem všichni chováni, aby byli velmi malého vzrůstu, řídkoststé a vypadají úplně stejně.  Postavíte-li 10 maltézáčků do řady působí dojmem, že jsou všichni klonované.

Největší modní trend v Australii je kř ížění maltézá čků a Shi Tsu.  Toto vytvá ř í velmi zajímavý design.

Maltézáčci nepatří mezi plemena kteří mohou být chováni venku v kotci.  Maltézáčci potřebují pravidelnou péči a koupel.  Kartáčování a česání by měl být denní rituál a mělo by to být potěšení,jak pro pejska, tak i pro chovatele či majitele.

Přestože naši maltézáčci nejsou výstavní psi jsme hrdí n jejich dlouhou, hedvábnou srst a nikdy bychom je neostříhali.  Dlouhá srst je pro maltézáčka stejně tak přirozená jako ocas u boxera.  Vyplatí se investovat do kvalitní kosmetiky, hřebenů a kartáčů.  Existují šampony a kondicionéry specielně upravené pro různé typy srsti, které opravdu ulehčí péči o srst.  Ačkoliv je na trhu Spousta levnějších druhů, dlouhodobý výsledky používáním mohou být katastrofické a může trvat mnoho dlouhých měsíců škodu napravit.

Je velice praktické naučit mazlíčky na podložku a vyhnout se tak velice chladnému nebo nepříznivému počasí venku.
           Archiv
MyMaltese Pokračování1
MyMaltese Pokračování 2
Příspěvky 2016
Příspěvky  2015
Příspěvky 2014
Příspěvky 2013
Příspěvky 2012
Příspěvky 2011
Příspěvky 2010
Příspěvky 2009
Příspěvky 2008
Příspěvky 2007
Cleopatra  
Ramses
Shauri  
Snow-White
Photo Galérie2
Photo Galérie3
Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank

Scarab

Ank


Scarab

Ank

Scarab